Transformacja koloru auta – wyklejanie automobilu

Nieraz przydarza się, iż zakupiony przez nas wehikuł z drugiej ręki bynajmniej nie posiada wyśnionego koloru, lecz kupiliśmy go bo był w odpowiednim stanie technicznym i również posiadał lepsze wyposażenie. Czasem nawet kupując nowiutki automobil lista możliwych kolorów nadwozia potrafi wydawać się nędzna. Wówczas z pomocą przybędzie nam folia do całkowitego obklejenia automobilu.

Wyklejanie automobilu folią to zyskująca na popularności również w naszym kraju metoda odmiany odcienia automobilu. Rokrocznie powstaje jeszcze więcej warsztatów, które to potrafią umiejętnie przykleić folię automobilową. Ów rodzaj tuningu przybył bezsprzecznie z regionów bardziej rozwiniętych, gdzie jest obecnie niesłychanie popularny. Tam ludzie stosunkowo od razu zrozumieli, że to jest prostszy prędszy oraz przystępniejszy sposób na zupełną metamorfozę samochodu.

Jak więc wygląda takie oklejenie? Płachty folii są kładzione na należycie przygotowaną detergentami karoserię samochodu. W kosztowniejszych wariantach montażu auto obnażane jest z szybko demontowalnych części karoserii jak drzwiczki, lampy, migacze, lusterka boczne i tym podobne. Oczywiście folię można nałożyć i bez obnażania nadwozia, jednakże demontaż karoserii pozwala na banalniejsze oraz idealniejsze dopasowanie arkuszy folii i z tego powodu wyższą jakość wykonanej przemiany. Kompetentne zakłady umieją tak wykonać proces ponownego składania że jakość złożenia karoserii jest bliźniacza z fabryczną.

Jeśli auto jest wstępnie przystosowane, przebiega nałożenie folii. Stanowi to proces stosunkowo trudny, gdyż folia posiada niewielką grubość (od 50 do stu tysięcznych części centymetra) i posiada nadzwyczaj mocny klej. W dłuższej perspektywie determinuje to o znakomitej jakości przeróbki, niemniej wyraźnie komplikuje montaż. Dodatkowo folia przyklejana jest ogromnymi arkuszami, tak by nie było dowodów łączenia na brzegach karoserii i całość była doskonale harmonijna. Trzeba zrozumieć jak istotne w przebiegu naklejania są warunki cieplne. Temperatura jest ściśle opisana w dokumentacji wytwórcy folii, natomiast po zakończeniu oklejania auto potrzebuje zostać starannie wygrzane.

Po skończeniu, w przypadku odpowiednio ukończonej operacji, skutek potrafi być niesamowity. Z zewnątrz bynajmniej nie sposób zaobserwować, że auto jest oklejone. Istotnym jest dodatkowo fakt długiej (nierzadko nawet dziesięcio letniej) gwarancji na przeprowadzone zmiany.

współautor: http://top-przeprowadzki.jelenia-gora.pl/

Dodaj komentarz