Taśmy – jaki typ zamówić?

Wyrażenie taśmy z klejem jest niezmiernie wszechstronne więc bez wątpienia pod tym określeniem byłaby możliwość sklasyfikować ogrom ich modeli. Z jasnych względów zaprezentujemy tutaj wyłącznie te stworzone do plombowania pakunków oraz rozmaitych pudeł, określane taśmami pakowymi. Zaprezentowane poniżej wiadomości, mogą pomóc w wyborze rodzaju, który to będzie najbardziej adekwatny pod względem cenowym i jakościowym.

Kluczowy podział i przeznaczenie taśm

AKRYL – najtańsze taśmy klejące oraz najpowszechniej sprzedawane również u nas z uwagi na niską cenę. Podwaliną jest tutaj wodny klej na bazie akrylu, który to doskonale zachowuje się po pierwsze na delikatnych oraz stosunkowo śliskich płaszczyznach (kwit, okleina itp.). Zaprojektowane są do wykorzystywania w temperaturach powyżej zera oraz w każdym miejscu tam, gdzie nie jest żądana wytrzymałość na zawilgocenie.

TECHNOLOGIA HOT MELT – zastosowany klej, to syntetyczny kauczuk ewentualnie laboratoryjnie przebudowywany. Prócz wyższej opłaty, od taśm akrylowych rozróżnia je minimalnie mocniejsza siła lepienia, jednak nie aż tak, by przelicznik wartości do ceny przyjąć za wspaniały. Bywają także dużo bardziej odporne na wodę lecz również poleca się stosowanie ich wyłącznie w dodatnich temperaturach.

SOLVENT – są kosztowniejsze od powyżej przytoczonych lecz mają wyraźnie najwłaściwszy stosunek jakości do wartości. Najlepszą przyczepność daje klej z kauczuku organicznego, dzięki jakiemu perfekcyjnie sprawdzają się tak na śliskich, jak i chropowatych powierzchniach. Tuż po sklejeniu są ciężko odrywalne i odporne na wodę. Szczególne znaczenie posiada także to, że da radę je stosować i nie zrywają się nawet w minusowych temperaturach. Polecamy ten wariant taśm klejących, szczególnie do plombowania pakunków.

Zanim wyselekcjonujesz i kupisz – pomocne wskazówki

W przypadku gdy zastawiasz się nad wybraniem konkretnego rodzaju taśm z klejem lub pragniesz skorzystać z oferty innego sprzedawcy, zapoznaj się z tymi poradami:

Nie zamawiaj taśm z klejem marki NoName! – przeważnie bardzo tanie, niejasnego pochodzenia bądź sprowadzane z Chińskiej Republiki Ludowej i godnej pożałowania jakości:

  • minimalny termin przydatności – natychmiast tracą cechy
  • konieczność oklejania wokół całego pakunku – 2 x wyższe zużycie
  • zakleisz przesyłkę po południu natomiast rankiem odklejona taśma pakunkowa
  • będzie tkwiła z boku
  • rzadko mają rzeczywiście taką długość, jaka jest podawana
  • zamiast oszczędzić, faktycznie poniesiesz wyższe koszta plus nerwy

Wpis gościnny: taśma z logo

Dodaj komentarz