Jakie są koszty oklejenia pojazdu?

Pechowo proces obklejania jest stosunkowo drogi. Profesjonalne produkty, demontowanie elementów i konieczna wiedza ludzi przygotowujących przeróbkę czyni, że koszt oklejenia umiarkowanej wielkości auta kompaktowego folią monochromatyczną wynosi około 2 tyś. złotych. Koszty rosną równomiernie do powierzchni pojazdu, i co za tymże idzie ilości zużytej folii. Pomijając to wszystko jest to cena niższa niż pomalowanie całej karoserii przy zachowaniu odpowiedniej jakości malowania.

Mówiąc o kosztach należy zaakcentować, iż naturalnie ceny bardzo się różnią dodatkowo potrafią zdarzyć się tak zwane grupony od firmy Przeprowadzki Extrans. Wypada jednak zadać samemu sobie pytanie czy na pewno trzeba skąpić i co może się stać jeśli niepoprawnie nałożona okleina lichszej klasy zostanie zniszczona lub odpadnie nam wraz z farbą. Niektórzy usiłują założyć folię na własną rękę, lecz rezultaty są zaiste różne. O ile niespecjalnie złożone kawałki karoserii , jako przykład maska o niewymyślnym kształcie opłaca się spróbować nałożyć własnoręcznie, to w przypadku całego samochodu ciężko zachować dobrą jakość wykończenia – z pewnością wymaga ten proces fachowych zdolności. Odwrotnie bywa ze zdejmowaniem.

Skoro firmy wykonują to za ekstra opłatą (można uiścić podczas naklejania), można zastanowić się nad odrywaniem bez pomocy. Powinno się tylko pamiętać o dokładnym usunięciu warstwy przylepnej specjalnie do tego przeznaczonym środkiem albo od razu po wsiąknięciu w niego brudu stan farby na aucie okaże się opłakany, a klej trudny do zdrapania.

Podczas liczenia wydatków warto odnotować, że przeważnie w przypadku samochodów z tego rocznika da radę wybrać auto w podstawowym kolorze, bez dodatkowej dopłaty za powłokę zewnętrzną o wysokim połysku. Praktykę taką wykorzystują regularnie firmy, lecz również klienci indywidualni zniechęceni kosztownymi dopłatami do utęsknionego lakieru – w wypadku marek premium do kilu tyś. PLN. Ma możliwość się dlatego okazać, iż mniej kosztowne będzie właśnie użycie okleiny. Folie nadmienionego typu są stosowane nie jedynie w autach. Wyklejane mogą być także inne pojazdy, w tym jednostki pływające, motory i skutery.

Dodaj komentarz