Jak oblepić auto folią samoprzylepną?

Pierwszą czynnością przed rozpoczęciem naklejania okleiny jest właściwe oporządzenie powierzchni. Powinno się szczególnie starannie wyczyścić oklejaną powierzchnię aby nie było na niej absolutnie żadnych cząstek paprochów. Potem starannie odtłuszczamy karoserię auta żeby folia nie utraciła swojej przyczepności. Polecamy wykorzystywanie tylko typowych środków do oczyszczania powierzchni. Tymczasem odradzamy użycie substancji, które korzystają z nanotechnologii do uformowania powłok profilaktycznych na mytej powierzchni. Dzień nim przystąpimy wyklejania, samochód musi zostać posprzątany w automatycznej myjni samochodowej, bynajmniej nie polecamy myć ręcznie samochodu. Tuż po nadzwyczaj szczegółowym wyczyszczeniu lakieru ze wszystkich detergentów chroniących trzeba wymontować jakiekolwiek wystające z karoserii detale. Nim przystąpimy do oklejania wypada się dwa razy upewnić czy samochód jest w pełni wyczyszczony i nie ma resztek wody na przykład przy uszczelkach.

Następną fazą jest pozycjonowanie folii na konkretnym fragmencie oraz jej docięcie do fragmentu w przybliżonym ociupinę szerszym rozmiarze. Odrywamy fragment papieru podkładowego, przylepiamy okleinę na dany podzespół. Wykorzystują Raklę naklejamy okleinę doklejając rakielą równolegle wypierając powietrze z pod folii. W punktach, w jakich występują zagięcia i przetłoczenia podgrzewamy laminat aby nadać mu kształt danego elementu. Na rantach docinamy surowiec, sugerujemy oklejenie rantów i krawędzi na plisę. Okleinę wywijamy pod określony podzespół tuż po jej wychłodzeniu.

Po zakończeniu wyklejania musimy pozostawić pojazd na następną dobę w pomieszczeniu, w jakim utrzyma się temperatura w której był pokrywany folią. Okleiny nie nabłyszcza się poprzez jakiś 3 dni od obklejenia, po tym okresie czasu mamy możliwość stosować wykonane na bazie teflonu ewentualnie wykonane z silikonu środki do polerowania, które nie mają żadnych wosków. Oblepiony samochód rekomendujemy myć samodzielnie dzięki użyciu miękkiej ściereczki i zwykłej wody z detergentem.

Źródło: www.przeprowadzki-wroclaw.com

Dodaj komentarz