Modyfikowanie sprzętów: efektowna naklejka

Posiadamy dawne laminowane sprzęty. Nie zamierzamy ich lakierować, bowiem podobno farby olejne do laminowanych mebli są drogie oraz niestety nie za każdym razem da się skutecznie pomalować meble. Myślimy o oklejeniu owych mebli. Czy wciąż da radę gdziekolwiek dostać okleiny na sprzęty? Czy dużo naklejka kosztuje? Czy da radę samemu obkleić szafeczki?

Okleiny wciąż są w dystrybucji. Dzięki ogromnemu wyborowi kolorków oraz projektów są bardzo popularne. Można okleiny nabyć m.in. w sklepie internetowym meblewroclaw.eu. Oklejenie sprzętów laminowanych jest korzystniejszym pomysłem na odświeżenie aniżeli lakierowanie. Rzeczywiście farby do laminowanych szafek są kosztowne, posiadają nieprzyjemny zapach w trakcie lakierowania i bynajmniej nie za każdym razem da radę tak przemalować mebel, by prezentował się elegancko.

Jak dobrać dobre naklejki, które zdadzą egzamin, będą atrakcyjnie wyglądać a także nie uszkodzą się natychmiast? Okleiny na szafeczki muszą spełniać parę warunków:

  • Powinny być trwałe. Z tego powodu okleina powinna być chroniona mocnym laminatem, który okaże się niepodatny na drobne zadrapania, porysowania czy zmiany temperatur (gdy zamierzamy położyć na obklejonym stole kubek z ciepłą kawą).
  • Szablon naklejki trzeba dostosować do wielkości mebla. Nie każdy wzór w skali jeden do jednego nadaje się na niewielkie powierzchnie. Obfita ceratowa krata zniknie na frontach szuflad. Zakup okleiny powinno się więc skonsultować ze sprzedawcą.
  • Naklejki posiadają wzorki wszechstronne, jak np. „babcina” biało-czerwona kratka czy groszki. Istnieją ludzie, którzy wolą klasykę oklein. Lecz oryginalna okleina umie nadać sprzętowi nowy charakter. Stolik z marketu wyposażony w blat w Nicolasa Cage’a oraz taki sam stół z frontem komiksowym to są 2 różne stoliki, do różnorakich powierzchni.

Okleiny na meble skonstruowane są z grubej folii samoprzylepnej, chrornionej laminatem. Okleiny (tak samo jak tapety samoprzylepne) są niewrażliwe na oddziaływanie siłowe plus cieplne. Pozwala to oklejać nimi owe powierzchnie jak blaty stołów, szafeczki kuchenne oraz łazienkowe, komódki nocne. Wzorek na naklejkach to tzw. pattern, co zdradza, że obraz jest zapętlony, powtarzający się. Nie ma zagrożenia nieestetycznego dopasowania się grafiki na okleinie. Prawa strona pasuje do lewej, natomiast dół do góry, dzięki temu wzór potrafi się kopiować w nieskończoność. Naklejki kupuje się w ustalonych wymiarach bądź mogą być wykonane na zamówienie.

Dodaj komentarz